ساخت داشبورد پاور بی آی (Power BI)

5 دقیقه

ساخت داشبورد هوشمند مدیریتی بدون استفاده از ابزار های بروز در دنیای امروزی کار بسیار دشواری است. تیم بلوفای در جهت هوشمند سازی کسب و کار شما به وسیله هوش تجاری پاور بی آی (Power BI) شما را همراهی خواهد کرد.

پاور بی آی (Power BI) چیست؟

ویکی پدیا بدین شکل پاور بی آی (Power BI) را تعریف کرده است.

یک محصول نرم افزاری تجسم داده تعاملی است که توسط مایکروسافت با تمرکز اصلی بر هوش تجاری توسعه یافته است. این بخشی از پلتفرم مایکروسافت پاور است.

تعریف ما از پاور بی آی (Power BI)

هر نوع دیتا که قابلیت پایش در دیتابیس و اکسل را داشته باشد را می تواند به داشبورد مدیریتی هوشمند تبدیل شود. پاور بی آی از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار می باشد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

نرم افزار پاوی بی آی (Power BI)، یکی از محصولات مایکروسافت است. که در نسخه های مختلف مانند؛ Power BI Desktop و Power BI Service عرضه می شود.

چرا به داشبورد پاور بی آی نیازمندیم؟

هر مدیری به منظور مدیریت کسب و کار خود و همچنین ارائه گزارش های دقیق و هوشمند که از خطا مبرا باشد، نیاز دارد. تا دخالت انسانی را تا حد زیادی کاهش دهد. به همین منظور، استفاده از داشبورد های پاور بی آی، کار مدیران ارشد را به میزان زیادی راحت کرده. و از وقوع ریسک های کسب و کار جلوگیری می کند.

  • کاهش خطر ریسک کسب و کار
  • مدیریت راحت تر کسب و کار
  • ارائه گزارش های جامع مدیریتی
  • هوشمند سازی کسب و کار
  • حذف خطای انسانی به میزان قابل توجه

Power BI service چیست؟

سرویس Power BI یک سرویس ابری ایمن میزبان مایکروسافت است که به کاربران امکان می‌دهد داشبوردها، گزارش‌ها و برنامه‌های Power BI را مشاهده کنند. نوعی محتوای ترکیبی از داشبوردها و گزارش‌های مرتبط، با استفاده از یک مرورگر وب یا از طریق برنامه‌های تلفن همراه برای Windows  iOS و Android.

Power BI Desktop چیست؟

Power BI Desktop یک ابزار تجزیه و تحلیل داده‌ها و گزارش‌نویسی رایگان و خودسرویس است که بر روی رایانه ویندوزی نصب می‌کنید. این می تواند به بیش از ۷۰ منبع اطلاعات داخلی و ابری متصل شود تا به تصاویری تعاملی تبدیل کند.

ساخت داشبورد پاور بی آی (Power BI)

 

دانشمندان و توسعه‌دهندگان اطلاعات را با Power BI Desktop کار می‌کنند تا گزارش‌هایی را تهیه کرده و در دسترس سرویس Power BI قرار دهند.

تفاوت پاور بی آی دسکتاپ و سرویس

تنها فرق این دو نسخه با یک دیگر در نحوه استفاده از آن است. بدین شکل که پاور بی آی دسکتاپ فقط بر روی یک سیستم قابلیت دسترسی دارد. اما پاور بی آی سرویس نه تنها بر روی موبایل بکله بر روی دسکتاپ نیز به تعداد نا محدود قابل دسترس است.

۴ دلیل برای استفاده از Power BI

چگونه می دانید که Microsoft Power BI برای سازمان شما مناسب است؟ در اینجا چند دلیل برای انتخاب Power BI داریم. و یکی از دلایلی که ممکن است بخواهید چیز دیگری را انتخاب کنید:

  1. یک شروع سریع. با ساخت پروژه Power BI، بدون آموزش لازم، و داشبوردهای دشوار برای سرویس‌هایی مانند. Salesforce، Google Analytics و Microsoft Dynamics، می‌توانید به سرعت اطلاعات بینش را دریافت کنید.
  2. انتشار و توزیع ساده تحلیلگران به جای ارسال ایمیل فایل‌های بزرگ یا قرار آن‌ها در درایو مشترک. گزارش‌ها و تجسم‌ها را در سرویس Power BI آپلود می‌کنند و هر زمان که مجموعه اطلاعات اصلی به‌روزرسانی می‌شود، دیتا های آن‌ها به‌روزرسانی می‌شود.
  3. اطلاعات بلادرنگ داشبوردها در زمان واقعی به‌روزرسانی می‌شوند، زیرا اطلاعات ها به داخل می روند. یا جریان می‌یابند، که به بینندگان توانایی حل مشکلات و شناسایی سریع فرصت‌ها را می‌دهد. هر گزارش یا داشبوردی می تواند دیتا ها و تصاویر را در زمان واقعی نمایش دهد و به روز کند. منابع جریان دیتا می‌تواند حسگرهای کارخانه، منابع رسانه‌های اجتماعی یا هر چیزی باشد که دیتا های  حساس به زمان از آن جمع‌آوری یا منتقل شود.
  4. امکان سفارشی کردن ناوبری برنامه Power BI. ویژگی «تجربه‌های پیمایش برنامه» به توسعه‌دهندگان گزارش این قدرت را می‌دهد. تا پیمایش را سفارشی کنند تا به بینندگان کمک کند محتوا را سریع پیدا کنند و روابط بین گزارش‌ها و داشبوردهای مختلف را درک کنند.

ساخت پروژه Power BI

 

تیم بلوفای در جهت هوشمند سازی کسب و کار و ساخت پروژه Power BI شما به وسیله هوش تجاری پاور بی آی (Power BI) شما را همراهی می کند.

۰۹۳۸۵۰۵۱۴۴۲

مشاهده سایت