طراحی سایت فروشگاهی ارزان

14 دقیقه

اگر به فکر راه اندازی یک آنلاین شاپ و طراحی سایت فروشگاهی ارزان هستید، با بلوفای همراه باشید. امروزه، اگر چیزی می فروشید، از لباس و کفش، تا خوراکی و قطعات الکترونیکی و… باید طراحی سایت فروشگاهی را آغاز کنید. یه وب سایت به شما این فرصت را می دهد که برند خود را بسازید، با مشتریان بیشتری ارتباط برقرار کنید و محصولات بیشتری بفروشید. اما فقط در صورتی که طراحی گرافیکی سایت شما دقیق و خوب طراحی شود.

آنلاین شاپ با طراحی مناسب

طراحی گرافیکی سایت در هنگام طراحی سایت فروشگاهی بسیار مهم است. یک آنلاین شاپ خوب با طراحی گرافیکی مناسب، به معنای استفاده از رنگ ها، فونت ها، تصاویر، کلمات و گرافیک مناسب است. این کار برای متقاعد کردن بازدیدکنندگان برای خرید است. طراحی آنلاین شاپ شما باید مشتریان را جذب کند، تجربه کاربری عالی ارائه دهد و فروشگاه شما را در بهترین کیفیت ارائه دهد.

نکات طراحی سایت فروشگاهی

یکی از قوانین مهمی که باید در طول فرآیند طراحی تجارت الکترونیک به خاطر بسپارید، ساده نگه داشتن وب سایت است.

وقتی صحبت از طراحی سایت فروشگاهی می شود، ساده بودن همیشه بهتر است. هرچه عناصر بیشتری در صفحه داشته باشید (رنگ‌ها! تبلیغات بنری! اعلان ها!)، کاربران از هدف اصلی آنلاین شاپ شما دور می شوند و کاهش فروش خواید داشت.

آنلاین شاپ شما نیازی به داشتن رنگ و لعاب و عناصر زیاد ندارد. این عناصر بیش از حد، تنها کاری که انجام می دهد، حواس پرتی کاربران است. طراحی خود را شفاف، تمیز و ساده نگه دارید و تمرکز خود را بر فروش بگذارید.

طراحی سایت فروشگاهی

اطلاعات مرتبطی در مورد کسب و کار و پرداخت های امن موجود در وب سایت قرار بدهید. این کار تجربه کاربری (UX) بسیار خوبی در تجارت الکترونیک برای کاربران خواهد داشت.

طراحی سایت فروشگاهی برای اعتماد و امنیت

اول از همه، طراحی سایت فروشگاهی که خریداران احساس کنند می توانند به آن اعتماد کنند، مهم است. بیشتر خریداران در مورد حفظ حریم خصوصی و اینکه آیا سایت با ارائه یک تراکنش ایمن از اطلاعات شخصی کاربران محافظت می کند، نگران هستند. اگر وب سایت حس قابل اعتماد بودن را منتقل نکند، کاربران به سادگی، خرید از جای دیگری را انتخاب می کنند.

افزایش قابلیت اعتماد در طراحی سایت فروشگاهی

شامل یک نمای کلی از کسب و کار:

 • اطلاعات کلی ارائه دهید
 • عکس های افرادی که پشت این کسب و کار هستند را قرار دهید
 • اطلاعات تماس
 • پیوند به رسانه های اجتماعی
 • صفحه پرسش های متداول (FAQ).
 • سیاست های فروشگاه را منتشر کنید و مطمئن شوید پیدا کردن آنها خیلی سخت نیست

دیگر نکات طراحی سایت فروشگاهی

 • سیاست های حمل و نقل و بازگشت کالا
 • روند بازگشت و محصولات قابل بازگرداندن را مشخص کنید
 • دسترسی آسان به سیاست های حریم خصوصی که اطلاعات شخصی و مالی خریداران را پوشش می دهد فراهم کنید (این بسیار مهم است)
 • به زبان ساده بنویسید و از اصطلاحات حقوقی یا سیاست داخلی خود داری کنید
نظر های محصول را به اشتراک بگذارید

برای کمک به خریداران در درک بیشتر محصول، نظرات محصول را ارائه دهید. این به رفع نگرانی هایی که ممکن است داشته باشند کمک می‌کند و تجربه کاربری (UX) آنلاین شاپ عالی را ارائه می‌کند. با ارائه نظرات محصول به همراه اطلاعات اضافی درباره بازبین‌ها یا با خلاصه کردن نظرات، یک قدم جلوتر بروید. این مرحله می‌تواند به خریداران کمک کند تا از نظرات دیگران بهره کامل را ببرند. و همچنین برای طراحی سایت فروشگاهی شما در آینده تجربه خوبی خواهید داشت.

استفاده از یک سرور امن در طراحی سایت فروشگاهی

خریداران انتظار دارند که هنگام خرید آنلاین، اطلاعات شخصی آنها امن بماند. گواهینامه های SSL (لایه سوکت های امن) وب سایت را احراز هویت می کنند و اطلاعاتی را که باید ایمن بمانند رمزگذاری می کنند. این یک علامت ضروری است که نشان می دهد صفحه های پرداخت ایمن هستند. با اجرای SSL و نمایش نشان گواهی SSL به خریداران اطمینان دهید، که اطلاعات آنها محافظت می شود. پس از طراحی سایت فروشگاهی، از ایمن بودن سایت اطمینان حاصل کنید.

اضافه کردن نماد الکترونیک

یکی از بخش های مهم طراحی سایت فروشگاهی، نماد الکترونیک است. نماد الکترونیک مهر اعتمادی است که در وب سایت شما به نمایش در می آید. مهر اعتماد مشروعیت و امنیت یک وب سایت را تأیید می کند. برخی از شرکت‌های اعتماد حتی با ارائه برخی بیمه‌ها در صورت تقلبی بودن معامله، یک لایه حفاظتی اضافی اضافه می‌کنند. استفاده از نماد الکترونیک، خریداران را از فرآیند تراکنش ایمن اطمینان می دهد. که منجر به افزایش فروش می شود و تجربه کاربری (UX) در آنلاین شاپ شما می شود.

توجه به جزئیات در طراحی سایت فروشگاهی

با اجتناب از اشتباهات تایپی، توضیح برای عکس هایی که لود نمی شوند. و نداشتن لینک های اشتباه، خطاهای ۴۰۴ (صفحه یافت نشد)، یا سایر اشتباه ها، تجربه کاربری (UX) خوبی در آنلاین شاپ شما ایجاد می شود. پس وب سایت را قانونی و حرفه ای جلوه دهید. در طراحی سایت فروشگاهی باید به رابط کاربری خوب هم دقت کرد که در ادامه می پردازیم.

 طراحی رابط کاربری آنلاین شاپ

ظاهر و احساس یک وب سایت، محرک اصلی اولین برداشت است. تحقیقات به این نتیجه رسید که مردم تنها در ۵۰ میلی ثانیه تعیین می کنند که آیا یک آنلاین شاپ را دوست دارند یا نه.

آنلاین شاپ

چند نکته ضروری در طراحی رابط کاربری آنلاین شاپ:
 1. هویت برند را دنبال کنید. نام تجاری باید در سراسر وب سایت آشکار باشد. رنگ‌هایی را انتخاب کنید که نشان دهنده برند باشد و سبک را تعیین کنید تا مشخص شود چه نوع محصولاتی به فروش می رسد. اطمینان حاصل کنید که تجربه برند در همه کانال‌ها سازگار است. چه آنلاین، چه در فروشگاه یا در دستگاه تلفن همراه. این به ایجاد یک رابطه قوی برند و مشتری کمک می کند.
 2. سلسله مراتب بصری را اتخاذ کنید. مهم ترین محتوا باید در بالای صفحه به نمایش در بیاید. در برخی موارد، استفاده از فضای خالی کمتر برای نزدیک کردن آیتم‌ها به هم، بهتر از این است که محتوای مهم پایین صفحه باشند. از طراح سایت خود بخواهید که در طراحی سایت فروشگاهی شما این نکات را رعایت کند.
از دیگر نکات ضروری در طراحی آنلاین شاپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • بیش از حد طراحی نکنید. فرمت های فونت مانند صورت فونت، اندازه ها و رنگ ها را محدود کنید. هنگامی که متن بیش از حد گرافیکی است، کاربران متن را با تبلیغ اشتباه می گیرند. از متن و رنگ‌های پس‌زمینه با کنتراست بالا در آنلاین شاپ خودتان استفاده کنید تا محتوا تا حد امکان واضح باشد.
 • به نمادهای معروف پایبند باشید. از نماد هایی استفاده کنید که به راحتی قابل شناسایی هستند. نمادهای نا آشنا، فقط خریداران را گیج می کند. یک راه خوب برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی احتمالی، ارائه برچسب برای نمادها است.
 • از پنجره اعلان (popup) اجتناب کنید. پنجره های پاپ آپ عامل حواس پرتی هستند. حتی اگر حاوی اطلاعات ارزشمندی باشند، خریداران به احتمال زیاد فوراً آنها را رد می کنند. و پس از این که پنجره رفت. پیدا کردنش سخت است.
 • طراحی سایت فروشگاهی می تواند با وردپرس بسیار آسان تر و به صرفه تر باشد. ولی همه چی بستگی به نیاز شما دارد.
نمونه ای از طراحی اپلیکیشن آنلاین شاپ

نقش شبکه های اجتماعی در طراحی سایت فروشگاهی

شبکه های اجتماعی نقش بزرگی را در رشد و توسعه فروشگاه شما دارند. اگر  هنوز فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی شروع نکرده اید، الان بهترین موقع است. پس مطمعن شوید که در طراحی سایت فروشگاهی این مورد را لحاظ کنید.

سئو و بهینه سازی سایت

اگر قصد دارید محصولات یا خدمات را به صورت آنلاین بفروشید، باید مطمئن شوید که مردم واقعاً می توانند شما را پیدا کنند.

اگر مردم هنگام جستجوی آنلاین شما را پیدا نکنند. داشتن طراحی سایت فروشگاهی یا وب سایت با بهترین محصولات با قیمت‌های عالی هیچ فایده‌ای ندارد. و هر چه رتبه شما بالاتر باشد بهتر است. اگر سایت شما برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه ۱ گوگل باشد، ۱۰ برابر بیشتر کلیک می شود تا ربته ۱۰  باشد. و میانگین نرخ کلیک برای وب سایت های صفحه دوم گوگل کمتر از ۱ درصد است.

سئو آنلاین شاپ

در اینجاست که تلاش‌های سئوی شما وارد عمل می‌شود. در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشید و احتمال اینکه افراد شما را پیدا کنند بیشتر است. و هرچه ترافیک بیشتری داشته باشید، احتمال فروش شما بیشتر می شود.

مهمترین نکته؟ روی تجربه کاربری تمرکز کنید

احتمالاً متوجه خواهید شد که نکات اینجا همه یک چیز مشترک دارند: آنها روی افراد واقعی تمرکز می کنند.

موتورهای جستجو می خواهند بهترین نتایج ممکن را برای جستجوگران خود ارائه دهند. بنابراین، اگر برای تمرکز بر روی مخاطبان خود وقت بگذارید و تجربه ای عالی برای آنها فراهم کنید. به خوبی در راه بهینه سازی عالی برای موتورهای جستجو خواهید بود. در طراحی سایت فروشگاهی، تجربه کاربری بسیار مهم است.

افزایش بازدید سایت

در طراحی سایت فروشگاهی و افزایش بازدید سایت باید نکاتی رعایت شود که در سوالات متداول می پردازیم.

بلوفای با هزینه مناسب، بهترین کیفیت و خدمات طراحی سایت را به شما ارائه می دهد.

منبع مقاله

سوالات متداول

زمان مورد نیاز: ۵ دقیقه

چگونه سئو آنلاین شاپ را بهبود بدهیم؟

 1. کلمات کلیدی موثر را پیدا کنید

  کلمات کلیدی عباراتی هستند که افراد بصورت آنلاین جستجو می کنند. آنها اصطلاحاتی هستند که می خواهید روی آنها تمرکز کنید تا به مشتریان که به دنبال محصولات شما هستند نشان دهید.
  شما می توانید به تعداد دلخواه کلمات کلیدی داشته باشید، اما مهم است که کلمه کلیدی اصلی را گسترش دهید. هدف شما این است که به گوگل بگویید هر صفحه در سایت شما درباره چیست، تا بتواند برای جستجوهای مرتبط نشان بدهد. ۱ الی ۲ کلمه کلیدی برای هر محصول کافی است.طراحی سایت فروشگاهی

 2. توضیح های محصول ها را دقیق و با ملاحضه بنویسید

  هر صفحه محصول باید بیش از قیمت، عکس و عنوان داشته باشد. همچنین باید دارای توضیحات مفصلی باشد تا هم خریداران و هم موتور های جستجو استفاده کنند.آنلاین شاپ

 3. محتوای تکراری تولید نکنید

  محتوای تکراری متنی است که به صورت آنلاین در مکان‌های مختلف ظاهر می‌شود، چه در سایت خودتان یا سایت دیگری. موتورهای جستجو مانند گوگل از محتوای تکراری متنفرند، زیرا گیج کننده است. آنها نمی دانند کدام نسخه دقیق و صحیح است و بنابراین مطمئن نیستند که کدام نسخه باید رتبه بندی شود.طراحی سایت فروشگاهی

 4. از کلمات کلیدی در لینک ها استفاده کنید

  پیوندهای داخلی، پیوندهایی به محتوای دیگر در سایت شما هستند و از دیدگاه سئو بسیار ارزشمند هستند. آنها یک راه عالی برای کمک به Google برای درک رابطه بین تمام صفحات شما هستند.آنلاین شاپ

 5. ساختار URL خود را برای موتورهای جستجو آسان کنید

  مهمتر از همه، URL های خوب با ارائه پیش نمایشی از موضوع  به بازدیدکنندگان، تجربه کاربری (UX) خوبی را ارائه می دهند. اما آنها دقیقاً همین کار را برای موتورهای جستجو نیز انجام می دهند.طراحی سایت فروشگاهی

 6. از متن جایگزین (alt) برای تصویر ها استفاده کنید

  موتورهای جستجو در واقع نمی توانند تصاویر شما را ببینند. پس چگونه می دانند در هر تصویر چه چیزی وجود دارد؟ متن جایگزین.آنلاین شاپ

 7. از Google Ads برای آزمایش اهداف خود استفاده کنید

  اهمیت نیت کاربر را به خاطر دارید؟ اگر می‌خواهید ساعت‌ها و منابع بی‌شماری را برای رتبه‌بندی برای یک دوره خاص سرمایه‌گذاری کنید. از دیدن این که بازدیدکنندگان را جذب می‌کند متنفر خواهید بود. اما از بازدیدکنندگانی که علاقه‌ای به خرید آنچه شما ارائه می‌دهید دارند خوش حال خواهید شد.افزایش بازدید سایت

 8. از لینک های خراب در وب سایت استفاده نکنید

  لینک های خراب نه تنها برای بازدیدکنندگان سایت شما گیج کننده هستند، بلکه برای موتورهای جستجو نیز گیج کننده هستند. از این گذشته، لینک ها به گوگل کمک می‌کنند تا ساختار سایت شما را درک کند. و اطمینان داشته باشد که اطلاعات معتبری را به اشتراک می‌گذارید.آنلاین شاپ

 9. سرعت بارگذاری سایت را بالا ببرید

  سایتی که به سرعت بارگذاری می شود، کلید تجربه کاربری عالی است، بنابراین جای تعجب نیست. که موتورهای جستجو هنگام رتبه بندی صفحات شما، سرعت را در نظر بگیرند.افزایش سرعت سایت

قیمت طراحی سایت فروشگاهی


قیمت طراحی سایت فروشگاهی بستگی به نیاز شما دارد. ما در بلوفای مطمعن می شویم که متناسب به بودجه شما، کیفیت مناسب را ارائه دهیم.
قیمت طراحی سایت فروشگاهی

آنلاین شاپ چیست؟


آنلاین شاپ یک فروشگاه و وب سایتی اینترنتی است که خریداران، کالا، یا خدمات را از آن خریداری می کنند. بسیاری از ولاگر های اینستاگرام از آنلاین شاپ برای راحتی خرید مشتریان استفاده میکنند.
برای سفارش طراحی سایت فروشگاهی می توانید با تیم بلوفای در ارتباط باشید.

آنلاین شاپ

 

مشاهده سایت