طراحی سایت آموزش آنلاین

19 دقیقه

به عصر مدرن دیجیتال خوش آمدید. در این عصر طراحی سایت آموزش می تواند منبع درآمد خوبی باشد. طراحی سایت آموزش آنلاین های زیادی در ایران انجام می شود. وقتی صحبت از راه اندازی یک کسب و کار یا مرکز آموزشی می شود، اینترنت به همان اندازه مهم است. مؤسسه شما از جذب دانش آموزان برای ثبت نام در دوره های شما رشد می کند. باید مطمعن شوید که با راه اندازی وب سایت می توانید شمار مخاطبان را زیاد کنید. در واقع، ۳۸ درصد از کاربران حتی با سایتی که خیلی جذاب نباشد، ارتباط برقرار نمی کنند. بدیهی است که سرمایه گذاری در طراحی سایت آموزش مناسب برای موسسه شما بسیار مهم است.

طراحی سایت آموزش آنلاین چیست؟

طراحی سایت آموزش یک رسانه آموزشی است که به دانش آموزان اجازه می دهد تا از طریق اینترنت در دوره ها شرکت کنند. دانش آموزان نیازی به بازدید از سالن های سخنرانی یا کلاس های درس ندارند. و می توانند هر آنچه را که می خواند با آسایش از خانه خود بیاموزند.

طراحی سایت آموزش آنلاین راهی برای کارشناسان است تا دانش خود را به روشی لذت بخش منتقل کنند. برای سفارش طراحی سایت می توانید از بلوفای کمک بگیرید.

برای برخی، طراحی سایت آموزش آنلاین به معنای دریافت مدرک از طریق برنامه درسی آنلاین دانشگاه یا کالج است. اما هر کسی می تواند یک دوره آنلاین ایجاد کند، نه تنها برای آموزش مخاطبان خود بلکه برای درآمدزایی.

مزایای ساخت سایت آموزش

یکی از بزرگترین مزایای ایجاد طراحی سایت آنلاین این است که برای آموزش مهارت های خود به افراد دیگر نیازی به مدرک دکترا ندارید. و لازم نیست برای جلب توجه در بازار یادگیری آنلاین، نام آشنا باشید.

البته معایبی در یادگیری آنلاین وجود دارد. برخی افراد در محیط های کلاس درس بهتر یاد می گیرند. برخی از دانش آموزان نیز اگر زمان زیادی را در انزوا از همسالان خود بگذرانند، احساس تنهایی می کنند.

با این حال، این زیبایی صنعت یادگیری آنلاین است. فقط به این دلیل که یک دوره آنلاین می گذرانید به این معنی نیست که نمی توانید سایر تلاش های آموزشی سنتی را دنبال کنید. در واقع، آموزش کامل همان چیزی است که آموزش الکترونیکی فراهم می کند.

طراحی سایت آموزش آنلاین

بیایید برخی از مزایای آموزش آنلاین و طراحی سایت را بررسی کنیم.

مزایای طراحی سایت آموزش

 1. آزادی برای یادگیری در هر موضوعی
 2. راحتی یادگیری در خانه
 3. توانایی انجام یک شغل در حین تحصیل
 4. نهایت راحتی و انعطاف را ارائه می دهد
 5. امتیاز اضافی برای رزومه خود کسب کنید
 6. کاهش هزینه های آموزشی با طراحی سایت آموزش
 7. فرصت های بیشتر برای تعامل معلم و دانش آموز
 8. شما می توانید با سرعت خود مطالعه کنید
 9. افق های شغلی خود را گسترش دهید
 10. دسترسی بیشتری به متخصصان در زمینه خود داشته باشید
 11. شبکه حرفه ای خود را گسترش دهید
 12. توانایی بیشتر در تمرکز
 13. با هزاران دانشجو در سراسر جهان مطالعه کنید
 14. کاهش فشار تحصیلی
 15. مغز خود را تقویت کنید و آن را سالم نگه دارید
 16. با توجه به سبک یادگیری خود مطالعه کنید
 17. ایجاد نظم و انضباط شخصی و مسئولیت پذیری
 18. توانایی دنبال کردن یک سرگرمی یا علاقه
 19. مهارت های ارتباطی خود را بهبود بخشید

در ادامه، به جزئیات دقیق مزیت کلاس های آنلاین خواهیم پرداخت.

آزادی برای یادگیری در هر موضوعی

کلاس های فیزیکی محدودیت های خاصی دارند زیرا:

 • بودجه:  دانشگاه ها نمی توانند افراد حرفه ای را برای تدریس هر موضوعی استخدام کنند. بنابراین باید برنامه های درسی خود را کاهش دهند تا بیشترین تقاضا را برآورده کنند.
 • کارکنان: مدارس باید دائماً کارکنان جدید را برای رسیدگی به میزان جابجایی استخدام کنند. گاهی اوقات، آنها باید کارکنان (و همچنین دوره ها) را کاهش دهند تا پیش بینی های مالی را برآورده کنند.
 • برنامه درسی: اکثر دوره های کالج، دانشگاه و دوره های آموزش مداوم باید از یک برنامه درسی خاص پیروی کنند. که ممکن است اطلاعاتی را که دانش آموزان می خواهند یاد بگیرند حذف کند.
 • علاقه: مدارس فیزیکی نمی توانند کلاسی را صرفاً به این دلیل که یک نفر می خواهد آن موضوع را یاد بگیرد، ارائه دهند. اگر علاقه کم شود، کلاس را قطع می کنند.

یاد گیری آنلاین با طراحی سایت آموزش

یادگیری آنلاین و طراحی سایت آموزش همه این موانع را از بین می برد زیرا فضایی را برای شکوفایی آموزش ایجاد می کند. شما می توانید دوره های آنلاین را در مورد هر موضوعی که تصور کنید پیدا کنید. به‌علاوه، اگر نمی توانید دوره ای را پیدا کنید که مورد علاقه‌تان باشد. پلتفرم های آنلاین به شما این فرصت را می دهند که خودتان یک دوره ایجاد کنید.

یکی دیگر از بزرگترین مزایای کلاس های آنلاین این است که می توانید تا آنجا که می خواهید عمیقاً به موضوع خود بپردازید. اینترنت اشتهای سیری ناپذیری برای اطلاعات ایجاد کرده است. با این حال، اطلاعات رایگان در دسترس همیشه به عمق کافی نمی رود. آموزش الکترونیکی شکاف بین اطلاعات رایگان و یادگیری تخصصی را پر می کند که دانشجویان با خوشحالی هزینه آن را پرداخت خواهند کرد.

علاوه بر این، هر گونه موانع شخصی را که ممکن است افراد را از یادگیری باز دارد، از بین می برد. به عنوان مثال، موضوعاتی که دارای مفاهیم فرهنگی یا تابو هستند، خود را به یادگیری حضوری وامی ندارند. دانش‌آموزان می‌توانند بدون ترس از قضاوت یا تلافی، موضوعات مورد علاقه خود را دنبال کنند.

راحتی یادگیری در خانه

بعضی روز ها نمی خواهید خانه را ترک کنید. این قابل فهم است. کار بیش از حد استرس زا می شود، دوستان بیش از حد خواستار می شوند و بدن شما به استراحت نیاز دارد. یکی از مزایای پنهان طراحی سایت آموزش عنصر انعطاف پذیری و مراقبت از خود است که به شما امکان می دهد از آن لذت ببرید.

شما هنوز هم می توانید ذهن خود را بدون این که به موقع به مدرسه برسید، درگیری در ترافیک و حتی بیماری را تمرین دهید. تا کلاسی را از دست ندهید. اگر به دنبال یادگیری آنلاین هستید، می‌توانید بدون بیرون رفتن، دوره های آموزشی خود را ادامه دهید.

یادگیری پویا

همچنین می‌توانید کلاس های خود را در حین حرکت همراه خود ببرید. و موضوعات جدیدی را از کافی شاپ ها، اتاق‌های انتظار مطب پزشک و واگن های مترو مطالعه کنید. حتی زمانی که غریزه جت ستینگ شما را در آن سوی دنیا پیدا می کند، می توانید به یادگیری ادامه دهید.

با طراحی سایت آموزش آنلاین همچنین به دانش آموزان این امکان را می‌دهد که در هر شرایطی که برای آنها مفیدتر است، یاد بگیرند. برخی افراد نمی توانند بدون سکوت مطلق تمرکز کنند. دیگران باید به موسیقی گوش دهند یا اطراف خود را با فعالیت احاطه کنند تا انگیزه خود را حفظ کنند. در حالی که دوره های کلاس درس محیط و قالب خاصی را ایجاد می کنند. مطالعه آنلاین به شما امکان می دهد محیط خود را مطابق با ترجیحات شخصی خود بسازید.

توانایی انجام یک شغل در حین تحصیل

اکثر مردم نمی توانند شش ماه مرخصی از کار خود را برای یادگیری یک مهارت جدید، که مدت معمول، یک ترم کلاس درس است، بگذرانند. در واقع، تحقیقات اخیر نشان می دهد که بین ۵۰ تا ۷۵ درصد از آمریکایی ها بسته به حقوق سالانه و درآمد خانوار زندگی می کنند.

اگر در کلاس های آنلاین شرکت می کنید، می توانید در حین کار مطالعه کنید. بعد از اینکه از دفتر به خانه رسیدید، یک یا دو درس آنلاین را بگذرانید، سپس این روند را روز بعد تکرار کنید. حتی ممکن است در جلسات مطالعه در زمان استراحت ناهار و آخر هفته ها در این کلاس ها شرکت کنید. طراحی سایت آموزش می تواند یکی از این شغل ها باشد.

ساخت سایت آموزش آنلاین

نهایت راحتی و انعطاف را ارائه می دهد

بین کار، مدرسه، تعهدات اجتماعی و مسئولیت های خانوادگی، مردم بیش از حد برنامه ریزی دارند. از لحظهه ای که بیدار می‌شوند تا زمانی که به رختخواب بر می‌گردند.

برنامه ریزی بیش از حد می تواند عواقب منفی داشته باشد. اگر زمانی برای رفع فشار، استراحت و لذت از زندگی ندارید، از هر فعالیتی که در آن شرکت می کنید دلخور می شوید.

اشتباه نکنید: باید کلاس های آنلاین را جدی بگیرید. چون برای کمک به یادگیری مهارت های جدید طراحی شدند، بنابراین باید توجه کامل خود را به آنها معطوف کنید.

با این حال، آنها به شما این امکان را می‌دهند که زمان بندی یادگیری خود را به راحتی انجام دهید. شاید صبح یا بعدازظهر دقیقه اضافی نداشته باشید، اما می توانید هر شب یک ساعت را برای دوره آموزشی خود خالی کنید.

برنامه ریزی صحیح

از طرف دیگر، شاید لازم باشد جلسات مطالعه خود را تقسیم کنید. به عنوان مثال، آکادمی سئو رتبه بندی SE در اولین دوره خود از رویکرد یادگیری با اندازه کوچک استفاده کرد. این یک راه حل عالی برای کسانی است که وقت خالی کمی دارند و به یادگیری انعطاف پذیر نیاز دارند. در حالی که یک دوره فیزیکی، مستلزم این است که برای مدت زمان مشخصی در کلاس بمانید. آموزش از راه دور به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهد.

می توانید مطالب درسی را برای یک ساعت در صبح مطالعه یا مرور کنید، سپس دوباره برای یک ساعت دیگر در شب. در هر صورت، یکی از مزایای متعدد یادگیری آنلاین این است که انتخاب کاملاً با شماست.

امتیاز اضافی برای رزومه خود کسب کنید

کسانی که دنبال شغل هستند، شرکت در کلاس های آنلاین می تواند رزومه را بهتر کند.

جستجوی شغل می تواند مانند یک تعهد تمام وقت به نظر برسد. بنابراین ممکن است زمانی برای بازدید از موسسه های تخصصی برای کسب مهارت های اضافی نداشته باشید.

طراحی سایت آموزش مزایای دیگری نیز دارد. شما می توانید اکثر دوره ها را به سرعت یا حداقل بسیار سریعتر از دوره معمولی کلاس ترم طولانی به پایان برسانید. این بدان معنی است که شما مجبور نیستید چند هفته یا ماه صبر کنید تا مهارت های جدید خود را به رزومه خود اضافه کنید.

بهبود رزومه

اگر می‌خواهید رزومه خود را بهبود ببخشید، روی دوره ها تمرکز کنید. که برای مجموعه مهارت های خاص یا شغل ایده‌آل شما کاربرد دارند. همچنین می‌توانید مهارت‌های بیشتری کسب کنید که ممکن است شما را به نامزدی جذاب تر تبدیل کند.

به عنوان مثال، شاید شما امیدوار باشید که به عنوان یک مهندس سازه شغلی پیدا کنید. گذراندن دوره ای در آخرین نسخه اتوکد (AutoCAD) یا حتی ورود اطلاعات می‌تواند باعث شود مدیران، نگاهی دوباره به رزومه شما داشته باشند. تلاش شما نشان می دهد که شما به پیشرفت مهارت های خود اهمیت می دهید.

حتی اگر دوره، خیلی کم به شغل شما مرتبط باشد. کارفرمای آینده نگر می داند که شما مایل و قادر به یادگیری مهارت ها یا دانش جدید هستید. بعلاوه، یک مهارت اضافی شما ممکن است به شما برتری بیشتری نسبت به سایر متقاضیان بدهد.

کاهش هزینه های آموزشی

اگر مسیر سنتی را انتخاب کنید، دستاورد های تحصیلی هزینه قابل توجهی دارد. آیا می دانستید که هزینه یک دوره واحد در دانشگاه شیکاگو به طور متوسط ​​۴۴۸۹ دلار است؟ اگر بخواهید مدرک چهار ساله کسب کنید، مبلغ شگفت انگیز ۱۸۸۵۵۶ دلار خواهید پرداخت. دوره های آنلاین به چند دلیل با نرخ بسیار پایین تری ارائه می شوند.

۴ مزیت شرکت در دوره های آموزشی

 • کاهش سربار: معلمان، استادان و مربیان مجبور نیستند برای فضای کلاس، مواد دانشجویی و تجهیزات ساختمانی پرداخت کنند.
 • تنوع دوره ها: می توانید یک دوره آنلاین متناسب با بودجه خود انتخاب کنید. وقتی با یک موسسه گیر کرده اید، باید از فهرست دوره های آن انتخاب کنید.
 • معلمان غیر متعارف (اما واجد شرایط): وقتی می خواهید یک زبان یا نحوه انجام یک کاردستی یاد بگیرید. به یک مربی در سطح دانشگاه نیاز ندارید. افرادی که تجربه تخصصی دارند ممکن است در دانشگاه کار نکنند، اما دوره های ارزشمندی را با هزینه بسیار کم تدریس می کنند.
 • بدون نیاز به وسایل: دوره های آنلاین نیازی به جزوه کاغذی، میز، صندلی، کاغذ و وسایل نوشتن ندارد.
 • مواد قابل استفاده مجدد: معلمانی که دوره های آنلاین ایجاد می کنند. می توانند همان محتوا را برای دانش آموزان آینده بازیافت کنند. آنها مجبور نیستند به طور مداوم دوره را بارها و بارها شخصاً اداره کنند.
 • اگر در هزینه تحصیل خود صرفه جویی می کنید، می توانید آن را صرف هزینه های دیگر کنید. چه برای تعطیلات بعدی خود پس انداز کنید و چه قصد خرید خانه دارید.

به علاوه، مربیانی که طراحی سایت آموزش را ایجاد می کند یا محتوا تولید می کند. مجبور نیست برای باز کردن برنامه های خود پول پس انداز کنند. می تواند بلافاصله با ابزار های آنلاین مناسب شروع به کار کند.

فرصت های بیشتر برای تعامل

ممکن است کلج ها و دانشگاه ها مانند مکان های تجمع اجتماعی به نظر برسند، اما در واقع محیط‌های جزیره ای ایجاد می کنند. شما هر روز در محوطه دانشگاه در معرض افراد یکسانی قرار می گیرید، بنابراین فرصت زیادی برای انشعاب ندارید.

بدون حاشیه بودن اینترنت یکی از بزرگترین مزایای کلاس های آنلاین است. طراحی سایت آموزشی این امکان را به شما می دهد که در اینترنت تعامل بیشتری داشته باشید. از طریق دوره آنلاین و انتخاب دوره، می توانید با افرادی در طرف مقابل جهان آشنا شوید. هر تعامل فرصت های بیشتری را برای عمق و رشد فراهم می کند. که تحصیلات خود را کشف کنید و مهارت های جدیدی به دست آورید.

ممکن است از طریق رسانه های اجتماعی و حتی در جمع های فیزیکی با افرادی که ملاقات می کنید ارتباط برقرار کنید. اگر دوره شما شامل وبیناری های زنده و ویدیوی پخش زنده است. می توانید مستقیماً با دانشجویان و مربی خود در زمان واقعی تعامل داشته باشید.

با سرعت خودتان مطالعه کنید

همانطور که علایق ما منحصر به خودمان است، سبک های یادگیری ما نیز منحصر به فرد است. هرکس با سرعت خودش کار می کند و درس می خواند.

برخی از افراد، اطلاعات جدید را مانند آهن ربا دریافت می کنند. در حالی که برخی دیگر برای جذب کامل دانش جدید نیاز به تکرار دارند. هیچ اشکالی در سبک یادگیری شما وجود ندارد، اما اگر در محیط نامناسبی یاد بگیرید، زمان و پول خود را هدر خواهید داد.

کسانی که سریع یاد می گیرند، معمولاً وقتی دوره ای را با دانش آموزان کندتر می‌گذرانند، احساس عقب نشینی می‌کنند. آن ها می خواهند با اطلاعات جدید به جلو بپرند، اما مجبورند منتظر بمانند تا همتایان خود به نتیجه برسند.

در همین حال، یادگیرندگان کندتر نمی توانند قبل از اینکه احساس کنند مطالب را به طور کامل جذب کرده اند، در درس عجله کنند. سبک یادگیری سریع آنها ممکن است منجر به فشار بی مورد شود. آنها ممکن است از سرعت یادگیری خود احساس خجالت کنند که می تواند بر سلامت روان و همچنین موفقیت تحصیلی تأثیر بگذارد.

با سرعت خودتان مطالعه کنید

شخصی سازی سایت

به همین دلیل است که امروزه شخصی‌سازی بخش بزرگی از طراحی سایت آموزش است. و چرا پلتفرم‌های آموزش الکترونیکی باید از فناوری پیشرفته برای شخصی‌سازی تجربه، برای هر نوع یادگیرنده استفاده کنند.

برای اینکه بتوانید با سرعت خودتان مطالعه کنید، می‌توانید از یک پلتفرم تجربه یادگیری استفاده کنید. که برنامه درسی و مطالب متمایل فعلی شما را با توجه به نیازهای شما، شخصی‌سازی می‌کند.

شخصی‌سازی یک عنصر ضروری در پلتفرم‌های یادگیری و همچنین کلاس‌های آنلاین همزمان و ناهمزمان است. زیرا به شما امکان می‌دهد کنترل خود را حفظ کنید.

کلاس های آنلاین به نفع هر دو سبک دانش آموزان است. در یک محیط یادگیری آنلاین، شما سرعت را تعیین می کنید. شما با هیچ کس دیگری رقابت نمی کنید، بنابراین مجبور نیستید تحت فشار قرار بگیرید یا عقب نشینی کنید. درعوض، می‌توانید مطالب را هر چند بار که نیاز دارید برای اطمینان از یادگیری خود تکرار کنید یا از آن عبور کنید.

افق های شغلی خود را گسترش دهید‎

اگر بحران مالی ۲۰۰۸ چیزی به ما آموخت، این است که چیزی به نام امنیت وجود ندارد. یک رکود اقتصادی می تواند شما را مجبور کند که مسیر را کاملاً تغییر دهید.

کسی دوست ندارد که اینگونه غافلگیر شود. اگر در مورد گسترش فرصت های شغلی خود فعال هستید، لازم نیست سرنوشت خود را به دست اقتصاد بسپارید. در عوض، شما موفقیت خود را ایجاد می کنید.

برای مثال، اگر می‌خواهید از نردبان شرکت بالا بروید، می‌توانید دوره‌های رهبری، مدیریت، اقتصاد و مدیریت بازرگانی را بگذرانید. هنگامی که فکر می کنید ممکن است بخواهید شغل خود را تغییر دهید. دوره های آنلاین ارزان قیمت به شما اجازه می دهند ابتدا آب را امتحان کنید.

بلند فکر کردن

از فکر کردن فراتر از صرف کلاس‌ها نیز نترسید. ایجاد و تدریس یک کلاس برای خودتان را در نظر بگیرید. می توانید با سفارش طراحی سایت آموزش و تولید محتوا کسب درآمد کنید.

ایجاد یک دوره آنلاین موفق نه تنها می تواند منبع درآمد اضافی باشد، بلکه منجر به چیزهای بزرگتر و بهتری نیز می شود. بسیار از انسان ها صاحب کسب و کار موفق در موضوع های بسیار متنوع و با علایق کاملاً متفاوت شدند.

طراحی سایت آموزش

مهمترین جنبه یک وب سایت محتوای آن است. طراحی و چیدمان باید از اطلاعات پشتیبانی کند، نه اینکه از آن کم کند. اگر می‌خواهید بازدیدکنندگان را جذب کنید، باید مطمئن شوید که آنها به راحتی می‌توانند آنچه را که دنبالش هستند در وب‌سایت شما بیابند. و خود محتوا به راحتی قابل یادگیری و درک است.

مهمترین چیز در طراحی سایت آموزش این است که مطمئن شوید همه اطلاعات سایت شما به راحتی در دسترس باشند. و همچنین مرتبط و کاربر پسند هستند. مطالب دوره شما باید سازماندهی و تنظیم شود. تا مردم بتوانند به سرعت در مورد علت ایجاد این دوره و اینکه چگونه به آنها کمک می کند، مشکلات خود را حل کنند. یا با مشاغل، مشاغل، شرکت ها، پروژه های خود به جایی که می خواهند برسند، بیاموزند.

به علاوه هرگونه پیشنهاد ویژه فقط برای کسانی که اکنون ثبت نام می کنند (مانند جوایز رایگان) موجود است.

آیا طراحی سایت کار ساده ای است؟

طراحی سایت آموزش آنلاین، کار ساده ای نیست. شما باید مطمئن شوید که تمام ویژگی های لازم را در سایت خود دارید. تا افراد بتوانند به راحتی از آن در دستگاه های تلفن همراه خود و همچنین روی دسکتاپ خود استفاده کنند.

دسترسی بیشتری به یک تخصص داشته دارید

مزیت بزرگ آموزش آنلاین، دسترسی شما به افراد از هر نوع و سطح تجربه است. می‌توانید به جای افرادی که برای تدریس در کلاس‌های مدرسه تعیین شده‌اند، از افرادی که مورد تحسین و احترام هستند، یاد بگیرید. حتی ممکن است یک قهرمان تدریس داشته باشید که دوره ای را ارائه دهد.

یادگیری از بهترین ها می تواند به شما کمک کند در آینده موفق تر شوید. این شبیه یادگیری هنر و علم از داوینچی است. بررسی ایده‌ها، موفقیت‌ها و شکست‌ها مستقیماً از متخصصان برتر در یک موضوع خاص، به شما کمک می‌کند. تا مهارت خود را بهتر از هر دوره کلاسی عمومی ارائه دهد.

انتخاب مناسب برای سفارش طراحی سایت آموزش

شرکت های زیادی وجود دارند که خدمات با کیفیتی در زمینه طراحی سایت آموزش آنلاین ارائه می کنند. اما همیشه باید بهترین را انتخاب کنید. زیرا این امر به جذب مشتریان بیشتر و بهبود عملکرد تجاری آنها در بلند مدت کمک می کند.

راه دیگری برای اطمینان از موفقیت: با محدود کردن تنها یک کار اصلی در روز، همه چیز را ساده نگه دارید. سعی نکنید چندین کار را همزمان انجام دهید زیرا در این صورت هیچ کاری انجام نمی شود!

ساخت سایت آموزش

چند نکته برای طراحی سایت آموزش

 1. سعی کنید سایت سریع لود شود
 2. محتوای مرتبط و عامه پسند تولید کنید
 3. از استادان دیگر بخواهید که در سایت شما محتوا تولید کنند
 4. از طرح گرافیکی زیبا و شیک برای سایت استفاده کنید
 5. مطمعن شوید که کاربر می تواند به راحتی در سایت ناوبری کند

جمع بندی

طراحی سایت آموزش می تواند سخت باشد، اما اگر می خواهید موسسه آموزشی شما پیشرفت کند، ضروری است که آن را جدی بگیرید. امیدواریممقاله برای شما سودمند باشد.

در مراحل طراحی موفق باشید. مجدداً، اگر به کمک نیاز دارید، تیم بلوفای شما را در این زمینه همراهی می کند.

موفق باشید.

منبع مقاله

 

مشاهده سایت