طراحی وب سایت چیست؟ و تاریخچه

5 دقیقه

در دنیای فعلی مسیر بسیاری از شغل های سنتی به سمت طراحی وب سایت اینترنتی راهی می شود. و در این مقاله طراحی وب سایت چیست؟ و تاریخچه طراحی وب سایت را برای شما شرح خواهیم داد. از نکته های قابل توجه در این موضوع می توان به هزینه طراحی سایت و طراحی سایت تخصصی اشاره کرد. که در این مقاله به طور مفصل در رابطه با آن بحث خواهیم کرد.

طراحی وب سایت چیست؟

طراحی سایت یا (website design) به هنر ساخت و راه‌ اندازی صفحه های وب می گویند. و برای طراحی سایت از HTML، CSS و جاوا اسکریپت استفاده می گردد.

تاریخچه طراحی وب سایت و  مراحل تکامل

تاریخچه طراحی سایت در واقع سال ۱۹۹۱ اولین طراحی سایت منتشر گردید. در ابتدا سایت هایی که توسط برنامه نویس ها منتشر می شد با استفاده از کد های HTML ساده یا خام بود.

ادامه تاریخچه طراحی سایت

با پیشرفت تکنولوژی، زبان برنامه نویسی HTML انعطاف پذیر تر شد. مانند جدول‌ها که برای نمودارهای داده‌ای مناسب بودند. با اختراع CSS، وب سایت ها زیبا شدند و رنگ و لعاب و همچنین جاگذاری درست کد های HTML معنی پیدا کرد. و دیگر صفحات وب کسل کننده نبودند.

طراحی وب سایت چیست؟ و تاریخچه طراحی سایت

امروزه با تغییر مسیری که شغل ها گرفته اند، راه اندازی کار اینترنتی خودش را جای کسب و کار سنتی داده است و بازار فعالیت هایی مانند طراحی سایت و زیرمجموعه های آن مانند طراحی سایت شرکتی، و حتی طراحی لوگو رونق گرفته است و هزینه طراحی سایت.

مراحل طراحی سایت چیست؟

  • هدف از طراحی سایت را مشخص کنید
  • محدوده پروژه را مشخص کنید
  • در این مرحله وب سایت خود را طراحی کنید
  • مهم ترین بخش برای بهبود تر نتایج گوگل تولید محتوا است
  • وب سایت خود را توسعه دهید و امکانات بیشتر اضافه کنید

هزینه طراحی سایت

هزینه طراحی وب سایت بستگی به شرکتی که پروژه را می سازد دارد. بسیاری از شرکت ها هستند که با هزینه خیلی کم سایت شما را طراحی می کنند. ولی به معنای این نیست که سایت شما در نتایج گوگل ظاهر می شود یا خیر. طبیعی است که هر چه بیشتر برای پروژه خود هزینه کنید، کیفیت بیشتری نیز نیسب کسب و کار شما می شود. ما در بلوفای برای طراحی وب سایت شما ابتدا بازار کار شما را برای کسب و کار اینترنتی تجزیه و تحلیل می کنیم. و پس از طی کردن مراحل بعدی با هزینه که با شما توافق کرده ایم طراحی سایت را آغاز میکنیم. طبیعی است که هر چه هزینه منطقی در باشد کیفیت سایت شما هم بالاتر می رود.

طراحی سایت تخصصی چیست؟

طراحی سایت تخصصی فقط شامل طراحی یک سایت معمولی نمی شود بلکه طراحی وب اپلیکیشن نیز جزو طراحی سایت تخصصی است. برای اطلاع بیشتر درباره این نوع سایت ها میتوانید به پست طراحی وب اپلیکیشن چیست؟ مراجعه کنید. ما در اینجا چند مورد از فواید طراحی وب اپلیکیشن را ذکر میکنیم:

  1. در دسترس بود برای تمام دستگاه ها برای کاربر ها
  2. قابلیت سفارشی سازی برای دستگاه های مختلف
  3. سبک بود نسبت به برنامه های بومی اندروید و سایر سیستم عامل ها

در ادامه طراحی سایت تخصصی چیست را به شما توضیح می دهیم.

طراحی سایت تخصصی چیست؟

طراحی سایت تخصصی فقط شامل طراحی یک سایت معمولی نمی شود بلکه طراحی وب اپلیکیشن نیز جزو طراحی سایت تخصصی است.

تفاوت وب سایت پویا و ایستا

وب سایت ها معمولا شامل تعداد ثابتی از صفحات وب از پیش رندر می باشد که شامل محتوا و ساختار کدگذاری و ثابت است. در نتیجه، کاربران صرف نظر از اینکه چه کسی هستند و از کجا هستند و از چه مرورگری استفاده می‌کنند، محتوای یکسانی را می بینند.

وب سایت های پویا صفحات را در زمان واقعی تولید می کنند. انعطاف‌ پذیری محتوا و ساختار این امکان را فراهم می‌کند تا آنچه را که کاربر تجربه می‌کند. بر اساس درخواست یا مرورگری که استفاده می‌کند سفارشی کند. ایجاد یک وب سایت پویا معمولا نیاز به دانش یک زبان برنامه نویسی سمت سرور دارد. مانند PHP، C# یا Python دارد. وب سایت های پویا درخواست ها را پردازش می کنند. و معمولاً محتوا را از یک دیتابیس خارجی یا یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) دریافت می کند.

کدام را انتخاب کنیم؟

اگر سایت شما فقط چند صفحه دارد، یک وب سایت ثابت ممکن است بهترین گزینه باشد. وب سایت های ثابت اغلب برای در دسترس قرار گیری اطلاعات برای عموم استفاده می شوند. از آنجایی که اطلاعات وارده به وب سایت های پویا اغلب اختصاصی است، توسط شرکت های خصوصی و کارآفرینان استفاده می شود. کاربران معمولاً برای دسترسی به اطلاعات محدودتر وارد یک وب سایت پویا می شوند.

موفق و پیروز باشید و نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع مقاله

مشاهده سایت